Automatizace bran a vrat od výrobce Somfy

Datum:6.10.2017

Z malé společnosti světovou jedničkou

Společnost Somfy, spol. s r.o. se zrodila před více než 45 lety. Dnes je největším světovým výrobcem a dodavatelem řízení a pohonů pro vjezdové brány, garážová vrata, žaluzie, markýzy, předokenní rolety a interiérové stínění.

Somfy má zastoupení již v 60 zemích po celém světě. Každý rok se ve společnosti zrodí zhruba 400 patentů. Jedním z úspěšných patentů je například Home automation by Somfy, jehož cílem je ovládat všechny zahrnuté aplikace jedním tlačítkem.

Sídlo společnosti Somfy ve Francii
[mateřská společnost Somfy International ve francouzském městečku Clues v podhůří Mont Blancu]

Pohon posuvné brány Somfy ELIXO 500 3S io

Pohon Somfy ELIXO 500 3S io je spolehlivé, vysoce odolné a tiché řešení pro automatizaci posuvné brány s maximální šířkou 8 m a hmotností do 500 kg.

Tělo pohonu je vyrobeno z velmi kvalitních robustních materiálů, které zajistí dlouhověkost.

Hodí se pro rezidenční instalace, kde bude frekvence až 30 pracovních cyklů denně.

Ovládání posuvné vjezdové brány dálkovým ovladačem z auta

Instalace probíhá jednoduše a velmi rychle, jelikož je pohon vybaven elektronikou s LCD displejem. Důležitým příslušenstvím je zařízení Connexoon® Access. Díky němu totiž můžete ovládat bránu přes mobilní aplikaci a využít celou řadu programovatelných funkcí.

Samonosná posuvná brána s výplní tahokov s pohonem Somfy Elixo

Pohon posuvné brány Somfy ELIXO 500 3S io

Somfy IXENGO L 3S io je spolehlivý a výkonný pohon pro masivní ocelové křídlové brány. Funkce zpětného hlášení na obousměrných ovladačích slouží pro kontrolu správného zavření brány. Řídicí elektronika Control Box 3S io zajišťuje intuitivní nastavení a rychlou instalaci, která nevyžaduje speciální nástroje.

Robustní motor zvládne zatížitelnost až 60 cyklů otevření / zavření za den. Dlouhou životnost zaručuje zpomalené dovírání a šnekový převod, který zajišťuje vysokou odolnost proti větru a násilnému otevření. Pomocí speciálního klíče pro ruční manipulaci s bránou lze bránu z vnitřní strany nouzově odblokovat.


Příslušenství vhodné pro pohony ELIXO a IXENGO


Somfy Connexoon®

Řídicí jednotka a aplikace pro chytré mobilní telefony, která vám umožní centrálně ovládat a programovat připojená zařízení v prostředí vašeho domova, a to díky připojení k internetu. Aplikace dokáže vytvořit a spouštět až 4 scénáře pro současné ovládání několika připojených zařízení pro řízení vstupu.


Přehled funkcí aplikace pro Somfy Connexoon Access

Co umí aplikace Connexoon®:

 • PŘÍCHOD: Když se vracíte domů, díky funkci Geolokace se vaše brána a garážová vrata otevřou a vaše vnější osvětlení se zapne.
 • ODCHOD: Jdete-li ráno do práce, zavřete celý svůj dům jedním tlačítkem.
 • Sledovat a zkontrolovat stav připojených zařízení io-homecontrol® jedním kliknutím na tlačítko „Zkontroluj vstup“.
 • Pokud jste v kanceláři, můžete jedním kliknutím zjistit stav svých vstupních zařízení, v jakém jsou režimu.
 • Centrální ovládání všech io-homecontrol přístupových zařízení z domova i mimo něj (jestliže jste mimo domov, můžete např. otevřít vrata své dceři, která zapomněla klíče).

Somfy KEYGO io

Dálkový ovladač (vysílač) a slouží k ovládání pohonu bran, vrat, rolet a markýz od firmy SOMFY. Obsahuje 4 kanály k ovládání až 4 zařízení. Dodáváme včetně baterie.


Dálkový ovladač Somfy Keygo io
Přejít na produkt


Somfy MASTER PRO

Bezpečnostní fotobuňky (infrazávora) k pohonům bran a vrat Somfy. Fotobuňky MASTER PRO mají dosah až 12 m a jsou určeny k montáži na zeď. Dodáváme po párech.


Bezpečnostní fotobuňky Somfy Master Pro Bitech
Přejít na produkt


Somfy MASTER PRO 24V io

Výstražný maják se zajímavým designem a velkou odolností. Signalizuje pohyb brány nebo garážových vrat. V majáku je integrovaná anténa 868 MHz io pro zlepšení dosahu signálu. Maják lze připojit k libovolné řídící jednotce pohonu s 24 V výstupem pro maják.


Výstražný maják Somfy Master Pro 24V io
Přejít na produkt


Naše prodejny
 • Prodejna a centrální sklad
  Závodu Míru 306/184
  360 17 Karlovy Vary - Stará Role
  Po - Pá | 8:00 - 16:00
 • Showroom stínicí techniky
  Moskevská 40
  360 01 Karlovy Vary
  Po - Pá | 8:00 - 12:00 / 12:30 - 16:00
© 2019 - 2023 KovoPolotovary.cz - všechna práva vyhrazena
;

Pomozte nám zlepšovat web - nastavení cookies

Pro co nejlepší zážitek z nakupování potřebujeme Váš souhlas se zpracováním cookies, tedy malých souborů, které se dočasně ukládají ve Vašem prohlížeči. Tyto soubory umožňují funkční vyhledávání, uložení produktů v košíku, pamatují si Vaše přihlášení a pomáhají nám přiblížit Vaše zájmy, abychom Vás neobtěžovali nevhodnou reklamou.