Test pohonů posuvných bran do průjezdné šířky 4,5m

Datum:14.5.2020

Chystáte se automatizovat vaší posuvnou bránu a je pro vás těžké vyznat se v nabídce pohonů posuvných bran na trhu? Rozhodli jsme se, že vám s tímto problémem pomůžeme. Protože nejsme pouze internetový obchod, ale také montážní firma, která denně pohony montuje a servisuje našim zákazníkům, rozhodli jsme se, že srovnáme 3 pohony posuvných bran, které jsou určeny pro podobné typy privátních bran. Vybrali jsme pohony, které bychom doporučili pro posuvné brány do průjezdné šířky 4,5m a váhy brány cca 200-300kg. Ke každému typu pohonu jsme pak napsali stručné výhody a nevýhody, které jsme spolu s naším technikem u daného zařízení vyhodnotili.


1. – 2. místo

Nice Robus 400 BD KCE

Italský pohon si zaslouženě připisuje skvělé umístění ve své kategorii lehkých privátních posuvných bran. Ve všech testovaných disciplínách, kterými jsou spolehlivost, bezpečnost, programovatelné funkce a uživatelská přívětivost, tento pohon vyniká. Mezi klíčové vlastnosti u pohonu řadíme plynulý rozjezd a dojezd do koncových poloh, vysokou kvalitu signálu dálkového ovladače (v našich testech jsme ovládali zařízení z dálky 100m) a bezpečnostní funkce detekce překážek - při nárazu do překážky pohon zastaví a obrátí chod tak, aby nedošlo k sevření předmětu či lidí. Kladně u pohonu hodnotíme také novinku v podobě přijímače pro obousměrnou komunikaci, umožňující zobrazení stavu otevření brány na dálkovém ovladači.

Toto vše dělá z pohonu NICE Robus 400 BD KCE perfektní volbu pro privátní posuvné brány a to jak samonosné, tak i kolejnicové provedení.

 • + Plynulý rozjezd a dojezd pohonu, který je šetrný k bráně i pastorku pohonu
 • + Detekce překážek s funkcí proti sevření
 • + Částečné otevření brány - tzn. funkce pro pěší - brána se otevře např. 1m pro průchod
 • + Skvělý poměr cena vs. výkon
 • - Propojení s aplikací a plánování scénářů je možné pouze při dokoupení zařízení IT4WiFi

Nice Robus 400 BD KCE
[Nice Robus 400 BD KCE]

Přejít na produkt


1. – 2. místo

Somfy Elixo 500 3s io

I když získal pohon pro posuvné brány Somfy Elixo 3s io stejně vysoké hodnocení jako Nice Robus 400 BD KCE, neznamená to, že by jejich vlastnosti byly stejné. Pohon Somfy Elixo 3s io dominuje zejména možností napojení na aplikaci Connexoon. Tato aplikace vám na dálku umožní ovládat bránu pomocí mobilního telefonu. Užitečnou funkcí je možnost vytvářet různé scénáře, které je možné pomocí geolokalizace spouštět, jakmile se přiblížíte k domovu na předem nastavenou vzdálenost. Pohon také nabízí funkci částečného otevření brány pro chodce, programování automatického zavírání, funkci plynulého rozjezdu a dojezdu. O absolutní vítězství v kategorii jej připravila vyšší cena, oceňujeme však delší záruku na tento produkt, která je 3 roky.

 • + Zařízení Connexoon a možnost ovládání brány pomocí telefonu a aplikace
 • + Plánování scénářů typu "Otevřít v 7:30 ráno a zavřít v 7:45"
 • + Záruka 3 roky
 • - Vyšší pořizovací cena

Somfy Elixo 3s io
[Somfy Elixo 3s io]

Přejít na produkt


3. místo

Came BX 704 K1

Pohony od italského výrobce Came jsou na našem trhu již mnoho let. Dovolíme si tvrdit, že se jedná o jeden z nejspolehlivějších pohonů. Mnohdy se setkáváme se zákazníky, kteří po 15-ti a více letech pohon mění a chtějí opět tento model, protože s pohonem CAME BX 704 byli maximálně spokojeni. Jedná se o pohon pro posuvné brány, u kterého převládá motto "v jednoduchosti je krása". Veškeré nastavení jednotlivých funkcí pohonu je velmi intuitivní, zvládne to bez problému každý. K pohonu doporučujeme zakoupit anténu, kvalita signálu bez antény byla při testování nedostatečná. Méně bodů v hodnocení dostal pohon také za nemožnost ovládání pomocí aplikace. Zatím na našem trhu není externí zařízení od tohoto výrobce, které by ovládání přes chytrý telefon a aplikaci umožňovalo. Pokud však hledá spolehlivý pohon posuvné brány pro privátní použití, bude Came BX 704 Vaše volba

 • + Vysoká spolehlivost prověřena uživateli
 • + Kvalitní zpracování jednotlivých komponentů
 • - Chybí modernější ovládací prvky pohonu
 • - Slabší kvalita signálu

Came BX704 K1
[Came BX 704 K1]

Přejít na produkt


Naše prodejny
 • Prodejna a centrální sklad
  Závodu Míru 306/184
  360 17 Karlovy Vary - Stará Role
  Po - Pá | 8:00 - 16:00
 • Showroom stínicí techniky
  Moskevská 40
  360 01 Karlovy Vary
  Po - Pá | 8:00 - 12:00 / 12:30 - 16:00
© 2019 - 2023 KovoPolotovary.cz - všechna práva vyhrazena
;

Pomozte nám zlepšovat web - nastavení cookies

Pro co nejlepší zážitek z nakupování potřebujeme Váš souhlas se zpracováním cookies, tedy malých souborů, které se dočasně ukládají ve Vašem prohlížeči. Tyto soubory umožňují funkční vyhledávání, uložení produktů v košíku, pamatují si Vaše přihlášení a pomáhají nám přiblížit Vaše zájmy, abychom Vás neobtěžovali nevhodnou reklamou.