Jakou vybrat vhodnou sestavu pojezdu a automatizaci / pohon pro posuvnou nesenou (samonosnou) bránu při výrobě svépomocí?

Jakou vybrat vhodnou sestavu pojezdu a automatizaci / pohon pro posuvnou nesenou (samonosnou) bránu při výrobě svépomocí?

Datum:6.9.2013

Následující článek by Vám měl usnadnit Vaše rozhodování:
 
• při výběru správných komponentů pro výrobu pojezdu posuvné nesené (samonosné) brány
• při výběru ideálního pohonu či pohonového setu posuvné nesené (samonosné) brány

 
V zásadě se můžete nacházet v některé z následujících situací, které se dají rozdělit do skupin uvedených níže. Pro každou situaci máme pro Vás na našem e-shopu připraveno řešení. Věříme, že Vám tyto informace budou k užitku.
Díky tomu, že nejsme jenom kamenný a e-shopový obchod, ale také montážní firma, tak máme k dispozici proškolené techniky, kteří Vám v případě potřeba rádi poradí osobně či po telefonu anebo na objednávku zajistí i odborné zapojení (do okruhu 80 km okolo Karlových Varů). 
 
 
VAŠE SITUACE
  CO HODLÁTE DĚLAT
  NÁŠ NÁVRH ŘEŠENÍ

Bránu mám již vyrobenou
a osazenou včetně pojezdu
     ->  
Bránu chci nyní motorizovat
tj. osadit pohonem a příslušenstvím 
 -> 
Nejjednodušším řešením je si vybrat vhodný námi připravený pohonový set dle váhy brány. Také si samozřejmě můžete zakoupit individuální komponenty.

Bránu budu teprve vyrábět / nechat si vyrábět ->
Nyní chci pouze bránu zpojezdnit tj. zakoupit pouze díly pojezdu (bránu možná budu motorizovat / osazovat pohonem v budoucnu)
 ->
Ideálním řešením je si vybrat z naší nabídky připravených pojezdových setů dle šířky průjezdu. Také si samozřejmě můžete zakoupit individuální komponenty.
->
Již nyní chci kompletní řešení posuvné brány tj. bránu zpojezdnit zároveň ji motorizovat / osadit pohonem a příslušenstvím
 ->
Nejsnažším řešením je si vybrat již připravený komplet setu pohonu a setu pojezdu dle šířky průjezdu či si můžete zakoupit individuální komponenty jak k pohonu, tak i pojezdu.

 
1. krok – detailní zaměření stavební situace brány a průjezdu
Prvním krokem by vždy mělo být detailní zaměření stavebního otvoru. Jedná se o případ, kdy již máte vjezdový otvor hotový a vymezený například betonovými či ocelovými sloupky. Při návrhu vhodné sestavy nosných prvků posuvné brány vždy začněte tím, že změříte průjezdnou šířku mezi sloupky vymezujícimi vjezd. Tento rozměr Vám řekne, v které sekci našeho e-shopu naleznete příslušné komponenty. Již připravené sety komponentů v našem internetovém obchodě dělíme do několika základních kategorií, kterou jsou zavislé právě na šířce průjezdu:
1) Sety pro průjezd do 4,5 m
2) Sety pro průjezd 4,5 – 6,5 m
3) Sety pro průjezd nad 6,5 m

Při kalkulaci celkové délky posuvné nesené brány (někdy uváděné také jako brány samonosné) je potřeba počítat s tím, že brána musí vždy mít přesah minimálně 1/3 průjezdné šířky na ukotvení nosných vozíků. To vyžaduje také zaměření prostoru za bránou, tedy zjištění, zda se Vám daný rozměr brány na pozemek vejde. Přesné rozložení nosných vozíků, velikost betonového základu pro bránu (fundamentu) a maximální zatížení brány udané výrobcem naleznete níže na obrázcích pod článkem.
 
 
2. krok - pozinkovaný vodící profil nebo vodící profil bez povrchové úpravy („černý“)?
Další otazníkem při volbě vhodné sestavy pro samonosné posuvné brány je povrchová úprava vodícího profilu. Vodící profily pro posuvné brány nabízíme ve dvou variantách: bez povrchové úpravy a profily pozinkované. Pokud se chystáte navařit vodící profil na konstrukci brány a poté celou konstrukci necháte žárově zinkovat, tak doporučujeme zakoupit některý set s profilem bez povrchové úpravy (černý). Pokud již celou konstrukci nebudete žárově zinkovat, tak pak lze vodící profil prošroubovat ke konstrukci brány. V tomto případě doporučujeme zvolit set s profilem pozinkovaným.
 
3. krok - automatizovaná posuvná brána nebo ručně obsluhovaná brána?
Nyní nastává rozhodnutí, zda budete chtít bránu již plně automatizovanou tj. včetně pohonu a příslušenství pro posuvné brány nebo si přejete bránu prozatím obsluhovat ručně (i ručně ovládanou bránu lze později automatizovat dokoupením pohonu).
 
3.1.) V první případě Vám doporučujeme zvolit jednu z našich cenově zvýhodněných sestav pro posuvné brány včetně pohonu. Tyto sestavy jsme pro Vás nadefinovali na základě mnohaletých zkušeností. Držíme se tradičních kvalitních značek jako Came, Nice, Lomax a Marantec.
Samozřejmostí je také prodej veškerých náhradních dílů a příslušenství ke zmíněným značkám, čímž zaručujeme rychlý a bezproblémový servis a to jak záruční, tak i pozáruční.
 
3.2.) Druhou možností je ovládat bránu ručně. Zde doporučujeme pro zajištění (uzamčení) brány použít hákový zámek. Automatický pohon můžete vždy dodat v budoucnosti, je však dobré na to pamatovat již v přípravě staveniště. Do betonového základu brány je tedy vhodné přivést přívodní (napájecí kabel), ke kterému poté pohon snadno připojíte. Volba vhodné kabeláže a veškerá elektrická připravenost bude popsána v dalším z našich článků.
 
 

Kovo HH cz
Konfigurátor
Proč nakoupit u nás
Kontakty
  STUDIO H+H s.r.o.
Závodu Míru 306/184
360 17, Karlovy Vary
  IČO: 03522865
DIČ: CZ03522865

  Nejsme pouze e-shop a proto Vás zveme do naší vzorkové prodejny v Karlových Varech.

  Provozní doba:
  Po - Pá               8:00 - 16:00

  GPS a mapa
  50°15'19.484"N
12°49'33.776"E
Další zboží ?
  Chybí Vám v naší nabídce nějaký konkrétní výrobek z okruhů, které prodáváme? A chtěli byste jej zakoupit u nás díky výborným referencím ostatních zákazníků?


  Pak nám tedy zde napište a my se jej pokusíme pro Vás sehnat

© 2008 - 2018 
Všechna práva vyhrazena

Líbí se vám tento článek? Řekněte o tom svým známým!

Sdílet:
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.