Jak zvolit správný pohon pro Vaší křídlovou bránu

Datum:16.11.2015

 Jak zvolit správný pohon pro Vaší křídlovou bránu ?

Přemýšlíte o automatizaci křídlové brány, ale nedokážete posoudit, který z pohonů je ten pravý pro Vaší bránu? V tomto článku Vám poradíme, na co si dát při výběru pohonu pozor, zkrátka jak vybrat tu nejvhodnější variantu.
 
První věc, kterou je nutné změřit, je šířka průjezdu brány, někdy nazývaná jako světlost průjezdu. Jde o rozměr mezi sloupy brány, které ohraničují vjezd na pozemek. V naší nabídce rozdělujeme průjezdnou šířku brány do třech kategorií :
Dále posuzujeme to, zda se jedná o bránu jednokřídlovou nebo dvoukřídlovou. Tedy zda budeme na automatizaci brány potřebovat jeden nebo dva pohony. Převážná většina bran je dvoukřídlových. Je to dáno zejména menší prostorem, které zaberou v otevřené poloze. Pro správnou volbu pohonu je potřeba vědět, jaké rozměry má bránový sloupek. Sloupky mohou být ocelové (např. z trubek nebo jeklových profilů) nebo betonové vyrobené např. KB Bloků nebo jiných betonových prefabrikátů.
 
Důležitým údajem je kóta B, viz. obrázek. Jedná se o vzdálenost od středu pantu brány na hranu sloupku. Tato vzdálenost je pak určující pro zvolení vhodného pohonu. Pohony dělíme dle způsobu použití na:
 
 
Lineární pohony
 
– nejprodávanější typ pohonů, které lze také nainstalovat pro otevírání brány směrem ven z pozemku. Kóta B v u tohoto druhu pohonu nesmí překročit rozměr 10 cm. Z naši nabídky jsou to např. pohony od firmy NICE a to série Wingo, Toona, dále pak Mhouse WG2S a také pohony CAME Ati a Krono a v neposlední řadě pohony Marantec Comfort 515.
 
 
 
 
Pákové (kloubové) pohony
 
– tento typ je vhodný především na betonové sloupky, kde již nelze použít standardní lineární pohon.Kóta B, která určuje vzdálenost od středu pantu na hranu sloupk může být u těchto druhů pohonů až 40 cm. Proto lze pohony použít na skutečně velmi široké betonové sloupy. Z naší nabídky bychom doporučili pohony NICE Hopp, Hyke, Walky, vhodné jsou také pohony Came modelové řady Fast a Ferni.
 
 
Podzemní pohony
 
– nejelegantnější, avšak cenově nákladnější řešení automatizace brány. Používají se zejména tam, kde by jiný typ pohonu rušil vzhled brány, např. na kované či jinak zdobené brány. U tohoto druhu pohonu křídlové brány nemá kóta B, tedy vzdálenost středu pantu na hranu sloupku význam. Pohony se montují do ocelové vany, které se zabetonuje pod spodní část rámu brány.  Z naší nabídky doporučujeme pohony NICE X-Metro nebo pohony Came Frog.
 
 
Uveďme si příklad, jak tedy postupovat při volbě pohonu :
 
1. Změřili jsme si průjezdnou šířku a ta nám vychází 4m.
2. Rozhodli jsme pro dvoukřídlou bránu, budeme tedy potřebovat vhodnou sestavu pro automatizaci dvoukřídlé brány.
3. Sloupky brány budou z jeklového profilu nebo trubky o průměru např. 100mm. Kóta B, tedy vzdálenost od hrany sloupku na střed pantu je v našem případě 5 cm. Volíme tedy lineární pohony, které lze instalovat na sloupky s kótou B nepřekračující 10 cm, což splňujeme.
Hledáme tedy sestavu lineárních pohonů pro dvoukřídlou bránu do 4 metrů průjezdné šířky. Náš tip pro pohon se skvělým poměrem kvalita vs. cena je osvědčená sestava našich montážníků, a sice set pohonů Wingo 2024.
 
 
 

Fotogalerie

Kovo HH cz
Konfigurátor
Proč nakoupit u nás
Kontakty
  STUDIO H+H s.r.o.
Závodu Míru 306/184
360 17, Karlovy Vary
  IČO: 03522865
DIČ: CZ03522865

  Nejsme pouze e-shop a proto Vás zveme do naší vzorkové prodejny v Karlových Varech.

  Provozní doba:
  Po - Pá               8:00 - 16:00

  GPS a mapa
  50°15'19.484"N
12°49'33.776"E
Další zboží ?
  Chybí Vám v naší nabídce nějaký konkrétní výrobek z okruhů, které prodáváme? A chtěli byste jej zakoupit u nás díky výborným referencím ostatních zákazníků?


  Pak nám tedy zde napište a my se jej pokusíme pro Vás sehnat

© 2008 - 2018 
Všechna práva vyhrazena

Líbí se vám tento článek? Řekněte o tom svým známým!

Sdílet:
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.