Externí přijímač aneb jak sloučit pohony jiných výrobců na jeden dálkový ovladač

Datum:29.10.2015

Často se setkáváme s dotazy našich zákazníků, jak vyřešit ovládání více zařízení jako např. garážová vrata, posuvné brány, rolety a žaluzie jedním dálkovým ovladačem. Představme si například situaci, že máte zakoupena garážová vrata Lomax s pohonem Marantec Comfort

Nyní si chcete pořídit pro Vaší posuvnou bránu pohon Nice ROBUS400 nebo pro křídlovou bránu třeba pohon NICE WINGO2024, které jsou neméně kvalitní co se funkcí a zpracování týče jako německý výrobce, firma Marantec. Jak ale vyřešit ovládání pohonů od jiných výrobců stejným ovladačem? 

Odpovědí na tuto otázku je zařízení, kterému se říká externí přijímač. Vrátíme se tedy k příkladu, že máme garážová vrata Lomax s pohonem Marantec Comfort a k nim stávající čtyřkanálové dálkové ovladače Marantec Digital 304. Vycházíme ze situace, že máte funkční ovladače k pohonu garážových vrat Lomax a těmi chcete ovládat i druhé zařízení s pohonem od jiného výrobce. Důležité je, aby stávající dálkové ovladače měli volný kanál, tedy volné tlačítko, na které se pak naladí frekvence jiného zařízení, v našem případě pohonu posuvné či křídlové brány NICE.

Nyní je zapotřebí zakoupit externí přijímač výrobce, jehož zařízení již používáme. V našem případě tedy výrobce stropního pohonu pro garážová vrata, Marantec Comfort. Externí přijímač Marantec má označení Digital 343 a nabízíme jej buďto s frekvencí 868 Mhz (frekvence používaná u většiny pohonů Marantec) nebo s frekvencí 433 Mhz (stará, málo používaná frekvence) . Externí přijímač pak nainstalujete přímo do pohonu posuvné brány nebo do řídící jednotky brány křídlové. Volné tlačítko na stávajícím dálkovém ovladači Marantec Digital pak sloučíte s externím přijímačem a nyní můžete bez problémů ovládat zařízení NICE pomocí ovladače Marantec.

Toto samozřejmě platí například i pro kombinaci garážových vrat s pohonem Hormann, Sommer, Liftmaster atd. a jiným zařízením s pohony od výrobců jako jsou např. Came, Nice, Somfy a další.
 
Platí tedy, že chcete-li ovládat jiné zařízení Vašimi stávajícími ovladači, vždy hledejte externí přijímač stejné značky jako je značka Vašeho stávajícího zařízení. Kompletní nabídku externích přijímačů naleznete zde.

Kovo HH cz
Konfigurátor
Proč nakoupit u nás
Kontakty
  STUDIO H+H s.r.o.
Závodu Míru 306/184
360 17, Karlovy Vary
  IČO: 03522865
DIČ: CZ03522865

  Nejsme pouze e-shop a proto Vás zveme do naší vzorkové prodejny v Karlových Varech.

  Provozní doba:
  Po - Pá               8:00 - 16:00

  GPS a mapa
  50°15'19.484"N
12°49'33.776"E
Další zboží ?
  Chybí Vám v naší nabídce nějaký konkrétní výrobek z okruhů, které prodáváme? A chtěli byste jej zakoupit u nás díky výborným referencím ostatních zákazníků?


  Pak nám tedy zde napište a my se jej pokusíme pro Vás sehnat

© 2008 - 2018 
Všechna práva vyhrazena

Líbí se vám tento článek? Řekněte o tom svým známým!

Sdílet:
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.